Vechtlust en woede accountants na harde kritiek door AFM
2 september 2010 - De zware kritiek die toezichthouder AFM gisteren uitte aan het adres van de vier grote accountantskantoren (Ernst & Young, Deloitte, KPMG en PwC) lokt scherpe reacties uit.Onderzoeken AFM wijzen op noodzaak fundamentele verbeteringen accountantscontrole
1 september 2010 - De kwaliteit op de accountantscontrole moet fundamenteel beter. Dit volgt uit het onderzoek dat de AFM heeft gedaan naar de kwaliteit van accountantscontroles en de kwaliteitsbewaking binnen de grootste vier accountantskantoren in Nederland, Deloitte, Ernst&Young, KPMG en PricewaterhouseCoopers (Big 4-kantoren).Versterking toezicht Wwft raakt ook accountants
11 augustus 2010 - Begin deze week heeft het ministerie van Financiën een consultatiedocument gepubliceerd rond voorgestelde aanpassingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. In het wetsvoorstel worden enkele definities aangescherpt en wordt de mogelijkheid gecreëerd om naast de vastgoedtaxateur en de faillissementscurator bij Koninklijk Besluit ook andere beroepsgroepen aan te wijzen die als bijzondere melder onder de Wwft gaan vallen.NIVRA en NOvAA willen titels RA en AA behouden
9 september 2010Registeraccountant voor tien jaar geschrapt na belastingfraude
8 september 2010NIVRA verzoekt leden voor 1 september hun gegevens te updaten
26 augustus 2010Notaris failliete hardhoutfonds Groen Invest geschorst
20 augustus 2010Verlenging boekjaar NIVRA
17 augustus 2010NIVRA publiceert Praktijkhandreiking 1111 Overige opdrachten
11 augustus 2010NIVRA: dossiervorming accountantskantoren moet beter
6 augustus 2010Grote fusie mkb-accountants op komst
7 juli 2010Rubrieken
Onderwerpen
Europees beleid
Toezicht financiële dienstverlening
Nationaal beleid
Professionalisering en opleiding
Competenties en vaardigheden
Invordering en boetes
Aangifte en controle
Toezicht accountants
Horizontaal toezicht
Opinie
Lifeplanning en Financial DNA nieuwe dimensies van financieel advies
Paul StijnsDe conclusies van het Nibud-onderzoek Geldzaken in de Praktijk nopen tot een dieper graven in het individu van de klant. Met Lifeplanning en Financial DNA wordt een nieuwe dimensie toegevoegd aan de werkzaamheden van de financieel adviseur.
Onafhankelijk advies, bestaat dat dan...?
Iris BrikDat was de vraag die een potentiële klant van mijn bedrijf zichzelf onlangs stelde. Dit naar aanleiding van het onderwerp DSB Bank in het tv-programma Rondom 10, waarvoor ik als onafhankelijk financieel planner was uitgenodigd om deel te nemen aan de discussie over de adviseursrol van de DSB Bank de afgelopen jaren.
Help, je klant dementeert!
Jelle van den BergTussen 7 en 15 oktober jl. heb ik me ondergedompeld in de jaarlijks internationale conferentie van de Financial Planner Association. Dit jaar was dat in Anaheim (Los Angeles). Tijdens die week volg je verschillende workshops, bezoek je bedrijven en voer je discussies met adviseurs uit de omgeving. Heel inspirerend!
Video
Nieuwe naam gefuseerde NIVRA en NOvAA: Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants 16 december 2009
Alleen voor leden
Verdieping
-
Klacht- en tuchtrecht accountants
Wanneer iemand een accountant voor een bepaalde dienst inschakelt, kan het voorkomen dat deze opdrachtgever niet tevreden is over de inhoud van het werk, de wijze waarop hij behandeld is of een verschil van mening heeft over de hoogte van de declaratie. Er zijn diverse instanties waar hij dan een klacht kan indienen.
Achtergrondartikel | Plein+
-
Vechtlust en woede accountants na harde kritiek door AFM
2 september 2010 -
Registeraccountant voor tien jaar geschrapt na belastingfraude
8 september 2010 -
Onderzoeken AFM wijzen op noodzaak fundamentele verbeteringen...
1 september 2010 -
NIVRA en NOvAA willen titels RA en AA behouden
9 september 2010 -
NIVRA: dossiervorming accountantskantoren moet beter
6 augustus 2010

Fiscaal+
RSS

