Acquisitiefraude: pas op!
Monique Doomernik , UwJurist.nl / 0 reactiesDeze acquisitiefraude komt heel veel voor. Hoe gaat dat soort malafide bedrijven te werk? Meestal als volgt: u wordt ongevraagd telefonisch benaderd met het verhaal dat er een proefperiode verstreken is, alsmede gevraagd of u de gratis vermelding van het bedrijf op de website wil voortzetten.
U bent zich niet bewust van enige gratis vermelding, maar de medewerker geeft met stelligheid aan dat dit wel zo is en dat u voor een klein bedragje ook een grotere vermelding kunt krijgen. Vervolgens geeft u aan geen betaalde vermelding te willen. En dan komt het: 'geen probleem hoor, wij sturen u een formulier en u vinkt even optie 2 (o.i.d.) aan en dan is een en ander afgehandeld'. In alle vertrouwen geeft u hier gehoor aan: u leest vluchtig het formulier waarmee niets aan de hand lijkt te zijn en ondertekent en retourneert het daarna.
Tip 1
Doe dit dus niet! Zet een dik kruis over de hele pagina('s), schrijf er bij 'Nergens mee akkoord. Wij gingen en gaan geen enkele verplichting aan. Gelieve ons uit uw bestand te verwijderen' en zet vooral géén handtekening. Fax of mail het formulier vervolgens en bewaar ook de ontvangst-/leesbevestiging. Als u niet kunt faxen, maak dan een kopie van het 'bewerkte' formulier voor u het per post verzendt.
Stel dat u toch in iets dergelijks trapt, zult u het snel weten: dan ontvangt u nl. al rap een forse factuur, waaruit blijkt dat wederpartij op misleidende wijze heeft willen bewerkstelligen om een meerjarig contract met u te sluiten, bijv. voor 24 maanden, ad 35 of meer euro per maand excl. BTW (wij zien ook contracten voorbij komen voor 36 maanden en/of 95 euro per maand).
Het formulier blijkt in het geheel niet in overeenstemming met het gevoerde telefoongesprek. Feitelijk is er geen wilsovereenstemming, heeft men u misleid, zo niet bedrogen, en is zelfs sprake van een onrechtmatige daad.
Tip 2
Het is erg lastig om hier onderuit te komen zonder juridische hulp. Schakel dus direct een goed jurist in die van wanten weet. Tot nu toe lukt het ons steeds weer om in ongeveer een uur werk deze onzin van tafel te vegen.
Tip 3
Daarnaast zijn er nog wat mogelijkheden om uw gram te halen, zoals door een melding bij de Reclame Code Commissie en www.fraudemeldpunt.nl.
Gepubliceerd
23 november 2009Laatst gewijzigd
24 november 2009, 20:10 uurAantal keer gelezen
627 keerOpinie
Acquisitiefraude: pas op!
Monique DoomernikHelaas moet ik - weer eens - een zakelijke klant helpen om van een ongewenste dure vermelding op internet af te komen. Ik geef graag een paar tips om dit soort ellende te voorkomen.
Elektronisch facturen frustreert spookfacturen
Gerard BottemanneAccountants- en administratiekantoren die elektronisch facturen mogelijk maken voor ondernemers voorkomen spookfacturen.
Video
Alleen voor leden
Verdieping
-
Mkb gaat over naar SEPA, maar weet het nog niet!
Zowel het midden- als het kleinbedrijf krijgt het dringende advies om tijdig over SEPA te gaan nadenken en de huisbank om informatie te vragen. Voorkom de tijdsklem van een bij wet opgelegde einddatum voor het gebruik van Nederlandse overschrijvingen en incasso’s.
Achtergrondartikel | Plein+
-
Factuur
Wat moet of een factuur worden vermeld? Wat is het btw-belang van een juiste factuur? Welke extra aandachtspunten zijn er waarmee een ondernemer rekening moet houden?
Dossier | Fiscaal+
-
Oprichting van de BV
Dit dossier behandelt alle aspecten die een rol spelen bij de keuze om wel of niet te gaan ondernemen met een BV. Daarna wordt uitgebreid ingegaan op de oprichting van de BV.
Dossier | Fiscaal+
-
Duidelijkheid over verlaagde btw-tarief onderhoud woningen
31 augustus 2010 -
Vijf vragen over de werkkostenregeling
27 augustus 2010 -
De Jager verlengt fiscale steunmaatregelen met een jaar
7 september 2010 -
Waarschuwing voor spookfacturen TVV Tele Verzeichnis Verlag GmbH
3 september 2010 -
Nieuw besluit over de bijleenregeling
3 september 2010

Fiscaal+
RSS
Blog afdrukken
Blog delen
Blog doorsturen

